top

Webdesign by P.F.K. Service Praha

 

Aktualizováno: 01.01.2020  

 
 
 
Vybavení
  Nikon D850
  Nikon D500
  Nikon D70
  Lumix FZ1000
  FinePix X30
  Objektivy
  Příslušenství
  Ateliér

Fotoslužby

Něco navíc
  Autorský zákon
  Relax
 
 
 
 
 
 
 

 
Home Kdo jsem Download Fotogalerie Odkazy Kontakt

 Základní zoom - FX

 Nikon 70-200mm f/2,8 E FL ED VR

Standardní světelný teleobjektiv s vestavěným stabilizátorem obrazu. Ideální pro všeobecné využití od sportovní fotografie přes krajinářskou až k focení portrétů nebo reportáží. Excelentní obrazový výstup, rychlý a přesný autofokus, jeden z TOP produktů v této kategorii.

 

     

 Základní zoom - FX

 Tamron SP 24-70/2,8 Di VC USD G2

Plnoformátový, světelný standardní zoom s vestavěnou obrazovou stabilizací VC (Vibration Compensation).

Optická konstrukce se skládá ze 17 členů ve 12 skupinách a využívá 2 XR (Extra Refractiv Index) členy s mimořádným indexem lomu, 3 LD (Low Dispersion) členy s nízkým rozptylem světla, 3 GM (Glass-Molded aspherical) členy a jeden hybridní asférický člen.

Ostřící pohon USD (Ultrasonic Silent Drive) pro pohon ostřících členů s možností ručního doostření.

Konstrukce odolná proti vlhkosti zabraňující pronikání vody do objektivu.

 
     

 Širokoúhlý objektiv - FX

20mm f/1.8 G AF-S Nikkor

Širokoúhlý objektiv formátu FX s pevnou ohniskovou vzdáleností 20 mm a vysokou světelností f/1,8.

Objektiv s výkonnou optikou a kompaktní a lehkou konstrukcí je vysoce všestranný a vhodný pro interiéry, pouliční fotografii, rozsáhlé krajiny.

Vysoká světelnost f/1,8 nabízí malou hloubku ostrosti, příznivou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení. Vysoce výkonná optika produkuje ostrý obraz až do krajů obrazového pole a zaručuje minimální zkreslení.
     

 Extrémní širokoúhlý objektiv - FX

IRIX 11 mm f/4 Firefly

Irix 11 mm f/4,0 – extrémně širokoúhlý plnoformátový objektiv s 126° zorným úhlem, prstencem pro manuální zaostření a minimalistickým designem. Optická konstrukce zahrnuje v 16 skupinách 10 členů, z nichž čtyři mají vysoký index lomu, dva extrémně nízký rozptyl světla skla a trojice asférických členů současně zvyšuje hranovou ostrost a minimalizuje zkreslení na pouhých 3,13 %, což činí objektiv jedinečným ve své třídě. Antireflexní vrstva zvaná „Neutrino“ koriguje duchy a rušivé reflexy. Minimální zaostřovací vzdálenost 27 cm.
     
 Střední telezoom - FX

 70-200mm f/4 AF-S ED-IF VR Nikkor

Kompaktní, lehký teleobjektiv s vestavěným stabilizátorem obrazu. Ideální pro sportovní foto v kombinaci s DX tělem, kde dává ostřejší výstup než na FX. Optimální použití v lepších světelných podmínkách.

     

 Základní objektiv - FX

 35mm f/1.8G AF-S ED Nikkor

Objektiv formátu FX s pevnou klasickou ohniskovou vzdáleností 35 mm a vysokou světelností f/1,8.

Tento všestranný a lehký objektiv nabízející výkonnou kombinaci klasické ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti je ideální pro pouliční fotografii a fotografování přírody a rozsáhlých krajin.

Ohnisková vzdálenost 35 mm umožňuje pořizovat nadčasové působivé snímky a vysoká světelnost f/1,8 nabízí krásnou reprodukci neostrých míst obrazu (bokeh) a brilantní snímky za nízké hladiny osvětlení. Objektiv vybavený optikou navrženou pro obrazové snímače s vysokým rozlišením a pozoruhodně přenosným tělem vám poskytne volnost pro brilantní zachycení nejrůznějších scén.

     

Portrétní objektiv - FX

 85mm f/1.8 G AF-S Nikkor

Střední teleobjektiv s vysokou světelností pro digitální jednooké zrcadlovky formátu FX a DX. Ideální portrétní objektiv, který nabízí špičkovou kombinaci klasické ohniskové vzdálenosti a vysoké světelnosti. Ohnisková vzdálenost 85 mm umožňuje pořizovat snímky hlavy a ramen ve velkém měřítku a s extrémní úrovní detailů. Vysoká světelnost f/1,8 nabízí perfektní vyvážení ostrosti obrazu a příznivé reprodukce neostrých míst.

Osobně rád používám i u sportovního focení, pro jeho rychlé ostření a výbornou obrazovou kvalitu.


Portrétní objektiv - FX

Sigma 135mm F1.8 DG HSM Art

Profesionální portrétní objektiv pro full-frame fotoaparáty s extra vysokým rozlišením (Art)
Perfektní světelnost f/1,8
Přepracovaná optická sestava (13 čoček v 10 skupinách)
Odolný proti prachu a postříkání

     

 Makro/portrétní objektiv - FX

60mm f/2.8G ED AF-S Micro-Nikkor

Makroobjektiv s ohniskovou vzdáleností 60 mm a měřítkem zobrazení 1:1  Naprosto tiché automatické zaostřování zprostředkované ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM), systém vnitřního zaostřování a neotáčející se přední člen. Nejmenší zaostřitelná vzdálenost 18,5cm (cca 4 cm od přední části objektivu!)

 

 Reportážní širokoúhlý zoom -FX

AF-S NIKKOR 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED

AF-S NIKKOR 18–35 mm f/3,5–4,5 G ED je lehký objektiv posilující řadu FX Nikon, který udržuje aktuálnost nabídky širokoúhlých objektivů NIKKOR. Objektiv AF-S nabízí vylepšenou optickou konstrukci s ultrazvukovým zaostřovacím motorem pro tiché, rychlé a přesné automatické zaostřování po připojení k jakémukoli tělu jednooké digitální zrcadlovky Nikon.

 Univerzální širokorozsahový zoom na cesty a reportáž
 Nikon 28-300mm f/3,5-5,6 AF-S G ED VR

Vysoce výkonný objektiv Nikon 28-300m s 10,7× zoomem je všestranný především pro svůj rozsah ohniskové vzdálenosti. Primárně je určen pro zrcadlovky formátu FX (FULL FRAME). Použít ale lze i na digitálních fotoaparátech s menším snímačem FX (APS-C). Zde se ohnisko přepočítává na 42-450mm. Na nich ale ztrácí široký úhel záběru a pozbývá tak na své univerzálnosti. Jeho velkou předností je pokročilý optický stabilizátor VRII a ultrazvukový zaostřovací motor pro tiché a rychlé ostření.
 

 

     

 Fisheye pro formát DX
 10.5mm f/2.8G ED DX Fisheye-Nikkor

První fish-eye objektiv, vyvinutý speciálně pro formát snímače Nikon DX
První objektiv pro formát Nikon DX, dosahující obrazového úhlu 180º.
Extrémně širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 10,5 mm.
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 0,14 m (5.5 in.) (resp. 0,03 m [1.2 in.] od frontální čočky objektivu) pro možnost fotografování z extrémní blízkosti.

 

     

 Super telezoom - FX
 Nikon AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR

Výkonný zoom s rozšířeným dosahem. Tento objektiv formátu FX s rozsahem ohniskových vzdáleností 200–500 mm a pevnou světelností f/5,6 představuje novou úroveň všestrannosti v oblasti superteleobjektivů.
Ohniskové vzdálenosti 200–500 mm nabízejí výjimečný dosah. Pevná světelnost f/5,6 zaručuje vysoký komfort a plynulou regulaci hloubky ostrosti v celém rozsahu zoomu. Systém redukce vibrací Nikon umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4,5 EV delšími než obvykle a zahrnuje režim redukce vibrací SPORT pro sledování rychlých akcí. Elektromagnetická clona zaručuje přesné expozice při použití rychlého sériového snímání
     

 Telekonvertor  1,4x
 NIKON Telekonvertor TC-14 E III

Vysoce výkonný telekonvertor 1,4×: prodlužuje o 40% ohniskovou vzdálenost vybraných objektivů NIKKOR.

Elektromagnetická clona: maximalizuje přesnost expozic v kombinaci s kompatibilními objektivy.

Fluorová vrstva: je aplikována na vnější plochy předního a zadního optického členu telekonvertoru a slouží k odpuzování nečistot a vlhkosti.

Robustní konstrukce tubusu: poskytuje profesionální odolnost proti stříkající vodě.

 
 

Optimalizováno pro rozlišení 1280x1024 a vyšší

 
 

Nahoru